12. 10. 2009

GameBoy Camera

Drokk mi udělal radost a rozšířil mou sbírku o pěkný kus hardware. Nejde o nic menšího, než digitální fotoaparát pro staričký GameBoy.


Rozlišení 128x112 ve čtyřech odstínech šedi je více, než komické, na poměry běžné fotografie, leč na rok 1998 šlo o zajímavý experiment (v roce 1999 zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, jako nejmenší digitální kamera na světě), který Nintendo zlepšovalo až na úroveň, kterou v praxi vidíme u Nintenda DSi. Nintendo prezentovalo kameru v podstatě jako minihru, což je nejlepší možné přirovnání, jelikož kvalita fotografií je skutečně směšná. Ne snad, že by ty fotky neměly specifickou atmosféru - dyk sakra fotíme pomocí osmibitového GameBoye!


K dokonalosti chybí už jen GameBoy Printer, který mimo jiné umožňuje tisknout fotky pododbně, jako staré pokladny v obchodech - na navinutý proužek papíru. Krom toho je možné fotky z GameBoye přenášet do jiného pomocí kabelu. Dost sofistikované, na rok 1998.


Softwarová výbava se stává z několika miniher, jako je osekaná Galaga, žonglování s míčky nebo hudební rychlík DJ. Poslední dvě jmenované umožňují do hry vložit fotografii obličeje, místo výchozí grafiky. Je skoro až s podivem, jak se koncepčně blíží tento jedenáct let starý produkt současnému DSi, co se využití týče.


Krom toho lze fotky rotovat, kreslit do nich, lepit nálepky (a jelikož má v zařízení prsty firma Game Freak, je hodně patrný vliv Pokémon her), zesvětlovat a mixovat. Drobnou nevýhodou je, že kamera je vzhůru nohama a šíleně vyčuhuje z GBA SP, jelikož najít doma čtyři AA baterky pro klasický systém se mi nepodařilo. Ale i tak je to super! Díky Drokku!


P.S.: Nedík, žes tam nesmazal svoje intimní fotky ;).

14 komentářů:

 1. No a kde jsou nějaký zkušební snímky? :)

  OdpovědětVymazat
 2. A jak je mám z toho asi dostat? ;)

  OdpovědětVymazat
 3. No řekli jste si o to ;). Doplněno v článku samotném.

  OdpovědětVymazat
 4. Super! Takovej foťák, to je teda pořádnej cyberpunk! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ten printer, to bude tohle, ne? :) http://www.aukro.cz/item766910194_gameboy_printer.html

  OdpovědětVymazat
 6. OUMAJGÁD! Zkusím to koupit, i kdyby to bylo nefunkční. Ale zase Nintendo dycinky dělalo držáky, to se musí nechat.

  OdpovědětVymazat
 7. Držáky? V tom případě bych chtěl vidět, co to děcko, předchozí majitel mého nového N64, s gamepadem provádělo!

  OdpovědětVymazat
 8. Co s tím máš? Na bloghísku jsi nic nepsal ;).

  OdpovědětVymazat
 9. No za prvé je strašně vyčvachtanej ten joystick. Proto jsem všechny hry hrál s druhym neoriginálnim gamepadem. Za druhé většina tlačítek nějak nefunguje, což je ale patrně zapříčiněno vykoupáním gamepadu v nějaké hodně sladké tekutině, některá místa gamepadu jsou totiž..ehm..ulepená :)

  A ten blogísek si teda vyprošuju!!

  OdpovědětVymazat
 10. No tak proti limonádám je odolnejch jen málo joyáků, to je fakt ;). Každopádně vyčvachtanej joystick je asi výjimka. Jsou tam dva kulové čepy a tam toho není moc co vyčvachtat. Měl jsem v ruce asi tak deset gamepadů za ta léta a není to běžné.

  OdpovědětVymazat
 11. je to zcela bezne prave :) neni bezne dnes sehnat pad ktery drzi sam naprosto presne uprostred a velice lehce se s nim skutecne proporcionalne ovlada hra. pokud tedy mluvime o N64 padu

  OdpovědětVymazat
 12. Ach, tak to jsem pak měl štěstí, že se to ke mně nedostalo. Omluvička.

  OdpovědětVymazat