23. 7. 2013

Animal Crossing v obrazech

Jde o jednu z mála her, která umožňuje nejen ukládat screenshoty na SD kartu, ale také nahrávat je na Twitter. Řekl jsem si, že by někoho mohlo zajímat, jak taková hra probíhá, takže jsem se rozhodl zdokumentovat pár dní ve hře formou fotorománu, jako z Bravíčka. Následující článek je tedy jen sledem screenshotů s komentářem. Zatímco pro samotné hráče jde o článek bez valného významu, možná vám ostatním přiblíží, jako je vůbec možné tento titul považovat za zábavný. Snažil jsem se zdokumentovat zejména momenty, kdy jsem objevil nějakou novou funkci, případně způsob, jakým hra komunikuje s hráčem.V úplném počátku jsem při prokecávání postaviček našel samotnou funkci pořizování screenshotů, takže jsem si hned vyfotil Franka, mého oblíbeného drsňáka.


Výhled na železniční most u pláže.


Tradiční výhledy do krajiny v několika variantách.

Poprvé mne navštvívila velbloudice s neodmítnutelnou nabídkou, že mi vytapetuje baráček (v ten okamžik velice skromný a malý). Fotka před:


A nyní po:


První návštěva Stoupy v mém malébném Vraném.


 Noční potulka na hlavní ulici - zde nemůžeme přímo stavět ani nic upravovat.

Na co jsem přišel hned bylo, že je-li v zemi prasklina, lze do ní zarýt lopatou a něco vyhrabat. Co jsem ale nevěděl bylo, že při přeběhnutí mohu do díry zapadnout.


A to jsem již já na návštěvě u Stoupy. Všimněte si moderního umění na zdech.


Krásná ložnice ve stylu, který bych také jednou chtěl mít.


Pohled zvenčí na dům Stoupy. Je to spíš palác, ve srovnání s mým majetkem.


Soukromá sbírka Nintendo věciček ve Stoupově baráku.


Ve hře jsem se později dozvěděl, že místnosti by měli být nějak stylizované a že je potřeba nejméně tří věcí ze stejné kategorie, aby se započítaly body hodnocení. Nejde ale jen o předměty, ale o celkovou estetiku pokojů.


Poprvé objevuji květiny a hned si nějaké kradu, že si je zasadím ve svém městě.


Tradiční turistická atrakce. Funguje.


I když jsem v cizím městě, mohu se socializovat s místními obyvateli. A mimo jiné je vidět vliv Stoupy při modifikaci fap fap vyjadřování.


Můj úplně první výlet na ostrov - sám ho ještě neměl v tu dobu odemčený.Kapitánovy písničky jsou legendární, radost je poslouchat.


Tropický ostrov nabízí spousty vyžití. Minihry, lov exotických ryb i brouků, tropické ovoce a podobně.

Úspěšný rybář Stoupa se nebojí úlovkem pochlubit.Moje první makrela! Nakonec byla skoro bezcenná, ale jako záznam do encyklopedie dobré.


 A nyní již plujeme zpátky do městečka.


Nyní jsem se přesunul do městečka Jay Teeho. Jeho zviřátka jsou úplně jiná a vliv starosty na slovník místních obyvatel je pochopitelně též unikátní.


Na návštěvě v jednom z domečků.
A jsem zpátky doma, fotím se s Frankem a doufám, že mu to udělá radost.Můj domeček je pořád maličký a je v něm sice útulno, ale celkem plno. Takže začínám uvažovat o rozšíření. Inspirace v jiných městech bylo dosti.


Konečně se mi odemkl vlastní ostrov, čehož využívám k lovu exotické zvířeny.

 

 U mne doma je výběr hmyzu značně omezený. Všimněte si v pozadí ovocných stromů a jejich plodů - mé domácí ovoce jsou pomeranče, ale jelikož mi Stoupa již před pár dny věnoval vzorky jiných druhů, vyrostly a začaly plodit.


Nějak se mi zalíbila Zeldovská tématika. Oblékl jsem si panáčka (chybí mi kalhoty) a začal jsem do baráčku tahat ty správné věci. Všimněte si ptačí budky v levé části - za tu jsem byl místní radou pro estetiku nesčetněkrát kritizován!


Awesome! Právě jsem splatil svou první splátku za rozšíření domova! Poštovní kachna se raduje.


 Můj první příspěvek do umělecké sbírky - Mona Lisa. Bohužel se později ukázalo, že jde o padělek.


Tady jsem se pokusil zachytit vlak, no, nezadařilo se. Příliš pomalá spoušť.


Další den ráno jsem se dozvěděl, že ovečka Frita má narozeniny! Takže jsem neváhal a zašel na hardcore brutální párty!Awesome! Právě jsem zaplatil stavbu nového mostu, který zásadně ulehčí pohyb napříč městem.


Kancelář starosty. Věrná Isabelle plní naše rozkazy. V pravé horní části obrázku je vidět podobizna bývalého starosty - ten momentálně tráví čas na ostrově. Sladký to důchod. (Jak Stoupa dobře poznamenal - vytuneloval město, hodil to na nového starostu a teď si užívá).


Zeldifikace města pokračuje - změnil jsem vlajku (dobrej pixelart, ne?) a také meledoii. S mým hudebním hluchem se to povedlo v rámci možností dobře - ale to tady neoceníte.


Párty u Frity pokračovala, takže jsem si skočil na skleničku ještě jednou.


Další den ráno jsem narazil na vyplaveného mořeplavce!


Tak jsem vzal lopatu a začal mu kopat hrob.


Jenže mořeplavec nebyl mrtvý. Pokecali jsme a poslal mi pak pohled z Itálie, kam původně mířil.


Odpočinek na lůžku. V loterii jsem vyhrál ještě stíhačku Foxe Mc Clouda, ale zabírá dost místa. Asi si budu muset zase rozšířit barák. Také Virtual Boy v mé sbírce nechybí (aneb jak si plnit sny).


 Občas nějaké zviřátko zatouží podívat se k nám do domu. Do postele jsem svou vilnou Willouw ale nenalákal. Asi proto, že mám jen jednolůžko. Můj úplně první žralok! Docela těžké ho ulovit. A vydělal mi spousty peněz.


 Návštěva u konkurence.


Potemnělá ložnice místního starosty Metagriduse.


Hra obsahuje celou řadu miniúkolů. Jako vše ve hře - nepovinné. Tady jsem našel třeba ztracený předmět, ale jelikož nejsem zde starostou, nic nemohu dělat.


Zavolal jsem ale Metagrida, aby úkol splnil.


Zpátky u mne doma - zaplatil jsem další splátku, můj dům bude obrovský!


Návštěva Kirbyho z Pierkova. Vítejte, starosto!


Do města přijel i Stoupa a hned prodal veškeré ovoce nebo tuříny se ziskem mnoha set tisíc peněz. Toto je fotka ze šťastného prodeje.


Vzal jsem Kirbyho k sobě na návštěvu, neuspořádanost prázdného prostoru ho doslova dojala. Časem se mi také odemkne emoční měnič.


A teď jsem na oplátku zajel do Pierkova, trochu to tam prozkoumat. Kirby má hezkou vlajku, jen co je pravda.


Typické lákadlo pro turisty číslo dvě - nyní s motivem Pikminů.


Kirby si již postavil i kavárnu, takže jsme si dali pár kafíček. Údajně je časem možné se nechat v kavárně  zaměstnat.Romantický večer ve dvou na lavičce, ovocný sad v pozadí. Kirby se nějak potí, nervozita?Při návštěvě Kirbyho domku jsem valil bulvy. Má to fakt hezky udělané!Dostal jsem svolení pokácet pár stromů. Vzal jsem stříbrnou sekeru - ta pak na pařezech zanechává extra obrázek. Detail, který potěší.


 Přesunuli jsme se s Kirbym do městečka Grundlov, pán starosta BOB. Zatímco BOB něco kutil doma, obklíčili jsme jeho domeček dírami. Plán byl jasný, ulovit...


... a zabít! HAR HAR HAR!


BOB sice vyběhl a byl překvapený, leč sekery neúčinkovaly :(.


 Společná fotka čtyřech starých pařanů - já, Stoupa, Kirby a BOB.


Jelikož jsme se nemohli vzájemně pobít, rozutekli jsme se po okolí.


 Přišel čas podívat se na ostrov.


Ještě nikdy předtím jsme nezkoušeli minihry ve skupině. Takže jsme se na to vrhli.


Her je k dispozici několik druhů, ale v zásadě jde o časovku a nutnost posbírat dost patřičných věcí. Nejprve jsme sbírali drahé kamení.


A uspěli jsme!


Pak jsme se pustili do potápění...


 Ale fatálně jsme pohořeli. Mimochodem - v pozadí stojí bývalý starosta města, kterého hráči nahrazují. Takže jsme se na ostrov vyflákli a s plnou bednou jsme se vrátili do města.


Každé zviřátko je unikátní, takže se vyplatí pokecat se všemi. Takového mrňouse jsem ještě nepotkal.


Následně jsme se rozhodli opustit BOBovo město...


... a z Grundlova rovnou ke mně do Vraného. Vítej, BOBe!

 

Starostové konkurenčních měst se snaží ukecat mé obyvatele, aby se přestěhovali.


Nejvíce zaujal jednoznačně Stinky, což je wrestlerský zápasník, odebírající magazín "Tepláky dnes".


Lze si u něj zaposilovat (resp. slouží to, jako náhrada postele).


Také jsme si ve čtyřech zaboxovali do tréningového pytlíku.


 Záhy jsme se opět vydali na ostrov, zkoušet další minihry. Třeba střelba prakem na balónky pod vlivem větru. Kdybych nezapadl do díry, tedy.

 

Noční ostrov nabízí zřejmě nejlepší formu výdělku - lov brouků.A zase zpátky domů, díky za návštěvu!


Jeden ze zdánlivě raritních úlovků.


 A ilustrace lovu ryb:Tak, a to je zatím všechno. Od té doby sice uplynulo jen pár dní, ale učinil jsem mnoho nových a zásadních objevů. A o tom vlastně Animal Crossing je. I když je to v zásadě jen simulátor života, hlavní motivací je pořád objevování nových funkcí a souvislostí. Skoro každý den se přihodí něco nového. A jelikož konečný počet aktivit je neznámý, je neznámá i délka hry. Bavit ale vydrží rozhodně dlouho a za to palec nahoru!

1 komentář:

  1. Tak tohle zdokumentovani herniho zivota v animal crossing mne strasne namlsalo :-) to si taktez budu muset poridit ^^
    Moc pekne ;-)

    OdpovědětVymazat